Νέα νίκη για τον ΠΑΣ Ναυπάκτου επί της ΓΕΑ στο κλειστό του Αντιρρίου με σκορ 72-51, στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής.

Ο ΠΑΣ Ναυπάκτου συνεχίζει αήττητος με 4/4 νίκες, και προπορεύεται μαζί με τον Χαρ. Τρικούπη στο βαθμολογικό πίνακα του 1ου ομίλου της Α” ΕΣΚΑΒΔΕ.

Το ρεπορτάζ του αγώνα από το basket247.gr

ΠΑΣ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ – Γ.Ε.ΑΓΡΙΝΙΟΥ 72-51

Ο ΠΑΣ Ναυπάκτου πιο εύκολα από ότι δείχνει το τελικό σκορ κέρδισε την Γ.Ε. Αγρινίου και έκανε το 4/4 στο πρωτάθλημα. Από την άλλη η ΓΕΑ απογοήτευσε όντας πολύ άστοχη και απλά κατάφερε στο δεύτερο ημίχρονο να μειώσει την τελική διαφορά. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πολύ δυνατά το παιχνίδι και έχοντας πολυφωνία στην επίθεση καθάρισαν ουσιαστικά τον αγώνα προηγούμενοι στο ημίχρονο με 46-22. Το δεύτερο ημίχρονο αποτέλεσε μια τυπική διαδικασία. Ο Γιώργος Σταθάτος χρησιμοποίησε όλους τους παίκτες που είχε στην διάθεση του ενώ και ο Νίκος Λιόκαυτος έκανε αλλαγές και κατάφερε να μειώσει την έκταση του σκορ όχι όμως και να αποτρέψει μια βαριά ήττα με τελικό σκορ 72-51. Πρώτος σκόρερ για την ομάδα της Ναυπάκτου οι Ζησιμόπουλος και Γκρέκας αμφότεροι με 13 πόντους ενώ από την ΓΕΑ οι Κουβέλης και Ρέντζιος είχαν από 9.

Δεκάλεπτα: Α: 19-11 Β:27-11 Γ:20-16 Δ: 06-13

ΠΑΣ Ναυπάκτου(Σταθάτος): Αμπλάς 3(1), Δούρος 6, Θεοδώρου 7(1), Χουλιάρας 10(2), Τζουμάνης 2, Ζησιμόπουλος 13(1), Γκρέκας 13(3), Αλεξανδρής 2, Βλαχογιάννης 8(2), Αδαμόπουλος 8

Γ.Ε. Αγρινίου(Λιόκαυτος): Γυφτάκης 4, Κατσίμπας, Κοντονάσιος 2, Ρέντζιος Ν. 3, Κουβέλης 9 (1/5 διποντα, 2/4 τρίποντα), Δασκαλάκης, Μινασιάν, Ρέντζιος Β. 9(4/7 δίποντα, 0/2 τρίποντα), Τσάσης 4(1/2 δίποντα), Τασόπουλος 9(3/10 δίποντα, 0/1 τρίποντα), Γκρίζης 5 (2/6 δίποντα), Δάρλας 6 (3/6 δίποντα, 0/4 τρίποντα)

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και η βαθμολογία της 4ης αγωνιστικής:

Ημ/νια Ωρα Γήπεδο

Α γ   ώ ν α ς

8/11/2014 14:00 ΔΑΚ ΑΡΤΑΣ Α.Κ. ΠΥΡΡΟΣ ΑΡΤΑΙΩΝ – ΑΝΩ ΠΟΛΗ ΑΡΤΑΣ     69-58
8/11/2014 14:00 ΚΛ. ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΕΟΧ. – Α.Ε. ΔΟΞΑ «ΠΥΡΡΟΥ»         62-52
8/11/2014 16:00 ΔΑΚ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ ΧΑΡ. ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ – Γ.Ο. ΑΜΦΙΛΟΧΙΑ                102-35
8/11/2014 18:00 ΔΑΚ ΑΓΡΙΝΙΟΥ Α.Λ.Φ.Α. 93 – ΓΡ. ΛΙΑΚΑΤΑΣ                             53-58
8/11/2014 17:00 ΔΑΚ ΑΝΤΙΡΡΙΟΥ Π.Α.Σ. ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ – Γ.Ε.Α.                               72-51