Νέα νίκη για τον ΠΑΣ Ναυπάκτου μέσα στην Άρτα, που συνεχίζει αήττητος.

Διαβάστε το ρεπορτάζ του αγώνα από το basket247.gr

ΑΝΩ ΠΟΛΗ ΑΡΤΑΣ- ΠΑΣ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ 51-69

Ο ΠΑΣ Ναυπάκτου είδε τον χάρο με τα ματιά του στην Άρτα απέναντι στην Άνω Πόλη Άρτάς αλλά εν τέλει κατάφερε να πάρει την νίκη με 51-67. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 11-9 στην πρώτη περίοδο αλλά ο ΠΑΣ κατάφερε να πάρει μια διαφορά δέκα πόντων στα μέσα της τρίτης περιόδου. Οι παίκτες της Άνω Πόλη δεν το έβαλαν κάτω και μέχρι το 35 λεπτό κρατούσαν τα ηνία του αγώνα προηγούμενοι με 50-47. Εκεί όμως ο ΠΑΣ  με κινητήριο άξονα τον Αμπλά έτρεξε ένα σερί 0-20 και μετέτρεψε το 50-47 σε 50-67 για να τελειώσει τελικά το παιχνίδι με 51-67. Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ο Αμπλάς με 18 πόντους και ο Ζησιμόπουλος με 13. Από τους γηπεδούχους ο Ζήκος σημείωσε 12 ενώ ο Μπράμης είχε 10.

Άνω Πόλη Άρτας: Μερκοβίτης 7(1), Μπράμης 10, Σιάτης 2, Περλέγκας 9(2), Τζινέρης, Πρέντζας, Κέρης 5(1), Ζαβρεδινός 5, Ζήκος 12, Ζιώγος 1, Μοσσιαλός

ΠΑΣ Ναυπάκτου(Σταθάτος): Καπετανάκης, Αμπλάς 18, Αλεξανδρής 6, Θεοδώρου 5(1), Χουλιάρας 4, Ζησιμόπουλος 13(1), Χάντζης 6, Γκρέκας 7, Ντζουμάνης 4, Βλαχογιάννης 2, Βαρελάς, Αδαμόπουλος 4

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 3ης Αγωνιστικής του Νοτίου Ομίλου της Α” ΕΣΚΑΒΔΕ.
Ημ/νια Ωρα Γήπεδο

Α γ  ώ ν α ς

2/11/2014 16:00 ΔΑΚ ΑΡΤΑΣ ΑΝΩ ΠΟΛΗ ΑΡΤΑΣ – Π.Α.Σ. ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ    51-69
2/11/2014 18:00 ΔΑΚ ΑΡΤΑΣ Α.Ε. ΔΟΞΑ «ΠΥΡΡΟΥ» – Α.Κ. ΠΥΡΡΟΣ ΑΡΤΑΙΩΝ  53-37
1/11/2014 16:00 ΔΑΚ ΑΜΦΙΛΟΧΙΑΣ Γ.Ο. ΑΜΦΙΛΟΧΙΑ – ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΕΟΧ.     78-67
1/11/2014 20:00 ΔΑΚ ΑΓΡΙΝΙΟΥ Α.Λ.Φ.Α. 93 – ΧΑΡ. ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ             59-107
1/11/2014 17:00 ΔΑΚ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ ΓΡ. ΛΙΑΚΑΤΑΣ – Γ.Ε.Α.                           71-57